Podejrzewasz u siebie lub bliskiej osoby obturacyjny bezdech senny? A może to Twój partner lub partnerka zwracają Ci uwagę na niepokojące objawy takie jak uporczywe chrapanie i zatrzymanie oddechu podczas snu? Nie lekceważ tych sygnałów! Skontaktuj się z nami i umów się na telekonsultację ze specjalistą. Jeśli lekarz będzie podejrzewał u Ciebie bezdech senny – zaleci wykonanie badania.
Badanie wykonasz w domu na naszym profesjonalnym urządzeniu. Otrzymasz prosty w obsłudze, komfortowy poligraf dedykowany do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu. Urządzenie dotrze do Ciebie odpowiednio skonfigurowane i gotowe do pracy. Dzięki temu oszczędzisz sobie stresu i trudności z zaśnięciem w szpitalu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wynik. Wystarczy, że wykonasz wszystkie kroki z instrukcji i położysz się spać, a po przebudzeniu odłączysz urządzenie.
Lekarz specjalista bezdechu sennego przeanalizuje dane z urządzenia. Na podstawie ilości zarejestrowanych epizodów dowiemy się, czy cierpisz na bezdech senny, a jeśli tak, to jak silny w skali PTChP. Łagodna postać bezdechu zaczyna się od 5-15 bezdechów lub spłyceń oddechu na godzinę. Najcięższe przypadki to pacjenci, którzy mają ponad 80 bezdechów na godzinę. Twoje wyniki prześlemy bezpośrednio do Ciebie w ciągu 24 godzin.
Skutkami nieleczonego bezdechu są: chroniczne zmęczenie, problemy z koncentracją, słabsze libido, uciążliwe chrapanie i… krótsze życie. Bezdechu nie da się wyleczyć, ale warto stosować terapię CPAP, uważaną za najskuteczniejszą w leczeniu bezdechu sennego. Pomagamy dobrać optymalne urządzenie marki Philips i uzyskać refundację NFZ.